بر فراز کوههای آلپ

چند درصد احتمال داره در مملکتی بسیار پهناور، با انبوه پرتعداد استانها و شهرها و روستاها، که از قضای روزگار و همت آدمیان اغلب رو به ویرانی هستند تا زیبایی، در شهری ساکن بشی که در فراز و فرود زمان راه رو به سوی توسعه و بهبود هرچند لنگان لنگان، اما آهسته و پیوسته پیموده!
چند درصد احتمال داره در این شهر کذایی که از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب، زشتی و زیبایی و آلودگی و طراوت چنان در هم تنیده که آشفتگی و بی سامانی چهره غالب این دیار شده، محل کار آدمی در نقطه ای زیبا و با طراوت و دور از آلودگی قرار بگیره؟
و حالا چند درصد احتمال داره که در دایره محدود نقاط زیبای این شهر، روی بلندترین و خوش آب و هواترین تپه در یک ساختمان پانصد ضلعی، میز کار تو در بهترین ضلع قرار بگیره و در اون بهترین ضلع ساختمان که میزهای کارکنان مارپیچی و بی قاعده توی سالن ولو شدن، میز کار تو رو به بهترین پنجره باشه و با هر نیم نگاه تصادفی حتی، در یک منظره زیباترین برج های این شهر رو در دامنه کوههای شمالی تهران تماشا کنی.
از این منظره احساس نیویورک نشینی به آدم دست میده!
در این عالم احتمالات، احساس نیویورک نشینی در ام القرای جهان اسلام چیزی فراتر از خوش شانسی محسوب میشه. خرسندیم از این خوشبختی منحصر به فرد.

/ 22 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صدرا

دبیرستان که بودم از پنجره اتاقم سبلان معلوم بود ،به جای درس خوندن می نشستم پشت پنجره و زل می زدم به قله ش الانم بی نهایت سبلان رو دوست دارم

مرز روشنی

سلام پست جدید فراموش نشود. سه شنبه است و اینو گفتم چون امروز وقت ندارم پیگیری کنم!

نگارنده

به به!!!!! خوبه آدک اگر برج نشن نباشه، حداقل منظره بهترین برج ها رو داشته باشه .. واقعاً غنیمته .. نایب الزایره باشید .. اتاق بنده که قسمتی جدا شده توسط پارتیشن از یک سالن است مه هیچ پنجره ای هم نداره .. ولی من چون کلاً از کارم راضیم|، با بی پنجره ای کنار آمده ام ... دیدی 21 ام ابر وماه و مه و خورشید فلک دست در دست هم دادند به مهر، .. کل روز ما رو به صورت غیر قابل لایی کشیدن، پر کردند ... شرمندهام از این همه بی معرفتی

پری کاتب

میون این همه رفیق کج و کوج و خود ناله ام، که سه روزه در بستر احتضار لنگ و لگد می اندازم. باز هم خدا رو شکر که تو خوبی!

مرز روشنی

لطفا سعی کن تا جایی که جا داره، متلاشی نباشی! ضمن ارسال سلام به همسی... و با امید سلامتی و بهبودی او در اسرع وقت، منتظر پست بعدی ات هستم. بقول فردوسی این کاخ بلند نباید از باد و باران و انفولانزا گزند پیدا کنه - البته با تعبیر و تفسیر جدید! (ضمنا یه مشکلی اینجا توی ارسال کامنت از طریق IE بود)

درخت ابدی

ما که جزو این چند درصد نیستیم. از شانس بد، بیش‌تر رومون به دیوار یا میز بوده.

بهداد

احساسات مخاطب کوخ نشین رسماً یعنی کشک.

پیانیست

خوبه ولله. خوش به حالت. راستی ما که اضافه کاریامون حذف داره میشه هم باید مثبت اندیش باشیم؟[گریه] همچی گفتی آلپ گفتم ای دل غافل باز پرید رفت اون ور آب. خوش باشی.[قلب]

انا

خوش به حالت من که تو یه اتاقم و ویو هم دیواره

منیره

نیـــویـــورکتیــــم بانو ... پیش ما نمیای ؟