خنکای صبح

چه اشکالی دارد آدم هر روز یک پست جدید آپ کند؟

صبح ها نم نم بیدار می شوم. غلت های اضافی می زنم، به جاهای خنک پتو چنگ می اندازم و چشمانم را از نور صبحگاهی می دزدم. بعد از یکی دو ساعت آهسته از رختخواب بیرون می خزم. صورتم را می شویم، دنبال موبایلم می گردم و کیفورم که نه با موبایل مرا کاری هست نه با ساعت کوک کردن نه صبح با عجله از خانه به در شدن.

بعد یکی دو حلقه آناناس می خورم با پنیر. این صبحانه مرض جدید است.ساعت یازده هم یک کاپوچینوی غلیظ. کتاب و زبان و ماهواره. لک و لک کردن پای امور یومیه ی منزل تا غروب که همسی برسد خانه.خوش و خرمم. انگار چند ماه است که تهران نیستم. اما فقط سه هفته گذشته است. همسر اما اصرار دارد مرا خوشبخت کند، مرا سر کاری بنشاند. مگر چه اشکالی دارد که من کمی در زندگی کار نکنم؟ احساس می کنم سالهای خیلی سختی را پشت سر گذاشته ام و خنکی و آزادی این روزها را دوست دارم.

بلاخره با تلاش های او امروز رفتم مصاحبه کاری. خانم دکتری با صدای خش دار، با ابروهای هاشوری . دکتر چه بود؟ نمی دانم. یک خانوم دکتر پنجاه ساله ی مومشکی. تاریخچه ی شرکت را گفت و کار من را توضیح داد. رزومه ام را دید  و گفت که برای این شغل اور کوالیفاید هستم. خوب است آدم از دیگران بشنود که برای یک چیزی در دنیا اورکوالیفاید است.

باید سه زبان به غیر از فارسی بدانم که دوتاش را می دانم. برای تایید یکی از این دو زبان باید یک مصاحبه ی دیگر هم بدهم تا مطمئن شود می توانم خوب فک بزنم.

خدا کند این کار را دوست بدارم. کسی چه می داند شاید از صدقه سر این کار، فرداها رنگ بهتری باشد.

/ 13 نظر / 48 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهارک

منم روزانه نویسی دوست دارم. هی دلم میخواد گزارش بدم. هععیییی چه دوستایی داشتیم یه زمانی...

ققنوس خیس

بیکاری بهترین کار دنیاس

ana

ای جانمی بانو همیشه کیفور باشی منتظر خبرهای جدبدیم

زانیار

دوزبان غیر از فارسی ؟ یکیش انگلیسی اون یکی چیه ؟؟؟ بیکاری فقط در حد چند هفته حال میده بقیش تکراری و خسته کننده میشه بنظر من.

رها

چه خوبه که از هیاهوی شهر بزرگ فاصله گرفتی . ولی شاید بعد از یه مدت خسته بشی. بهر حال لازم هست ادم گاهی کاملا استراحت کند. سوئدی ها میگن koppla av.. تقریبا در این حالت همه چی کلا تعطیله. موبایل بسته و تنها کاری که بلدن ریلکس کردنه. البته با شرایط مرخصی های اینجا خیلی میسر میشه که هم کارت رو داشته باشی هم در شهر بزرگ زندگی کنی و هم koppla av کنی. من فکر میکنم شاید بد نباشه هنوز بیکار باشی. برای تو همیشه کار هست مخصوصا که اورکوالیقاید هم هستی:)) موفق باشی به هر حال و آرامشت مستدام

بهداد

ماشالا اطلاع رسانی در حد صفر، آخه این چه وضعشه، چرا با مخاطبت اینجور رفتار می کنی خواهر، حتماً باید از دهن مردم بشنویم چیکار می کنی کجا میری کجا میای. در وبلاگ رو تخته کن با این اوصاف. سلام کردما.

[قلب] [قلب]

لیلووووو

NONE OF U HONEY !!! [گاوچران][گاوچران][گاوچران]

لیلووووو

حالا دیگه بدون کارت شناسایی نمیشناسی [عینک][عینک][عینک]

میله بدون پرچم

سلام امیدوارم کار جدید مورد پسند واقع شده باشد