کاتالیزور معنوی

یه پارک کوچولوی محلی روبروی خونه ماست. این منطقه به یه خیابون تجاری تبدیل شده بنابراین تعداد همسایه ها خیلی زیاد نیست. همه آمار همدیگه رو دارن و اینو میشه از خالی بندی های مبسوطی که تحویل هم میدن فهمید. پسر دوتا از همسایه ها، سیزده یا چهارده ساله، با خونسردی روی نیمکت پارک نشسته ان  و لوله محتوی مواد دستشونه. با همسایه بالایی که مادر سه پسر هستش در پارک قدم می زنم. هیچ کس به این دوتا پسر شک نمیکنه. انتظار دارم مادر این پسرها از کار این دوتا جونور سر در بیاره. می پرسم متوجه شدید چی دستشون بود؟ میگه نه.

توی این خیابون اول صبح که میرم سرکار، شدیداً بوی ت.ر.یا.ک میاد. پول کافی و جنس اعلا. بنابراین والدین نه چندان هموژنیزه هم تو کار مواد خز و خیل و سطح پایین نیستن که از شکل و ظاهرش باخبر باشند.

هرچه خونسردتر آسوده تر. اینجا کسی نمیدونه شیشه چیه پس روی نیمکت پارک محلی، کنار زمین بازی بچه ها خیلی راحت میشه هر غلطی کرد. البته غلط چرا؟ اینا کاتالیزور معنویه. آدم رو از صندلی حقایق روزمره شوت می کنه به عالم بالا. بدون دغدغه، بدون انتظار طولانی. بی خبری خوش خبریه و نجات دهنده در گور خفته است. چه مملکت اهورایی گل و بلبلی. نور روشنی فرداها چشم آدم رومیزنه. مرحبا بر باعث و بانی امر.

/ 16 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرواک

حالم از این خراب کاریا اونم تو محیط بازی کوچیک ترا بهم می خوره. یکی از همسایه های ما مذهبی خفنی هستش اما پسرش سیصد و شصت درجه متفاوت. هر غلطی می کنه. پدره تا مرز سکته پیش رفته.

نِد نیک

سیخ و سنگ می کردند؟ خانوادشون باید نگران باشند که گویا نیستند. و البته کسانی که فرزندان هم سن اونها را دارند. با این همه سربازان امام زمان! عجیبه که چطور تریاک پاش به تهران میرسه. هرچند یک بار اماری خوندم که جمعیت تریاکی در ایران خیلی زیاده. و اغلب خانواده ها با در امد متوسط و خوب هستند. نه اون ادم زوار در رفته صورت چروکیده ای که با دستان سیاه و لاغر در کنج خرابه ای مشغوله. در شیراز هم مصرفش بالاست. حتی در بعضی مهمانی ها یا باغها وسیله پذیرایی است.

راضیه

اعتیاد یک آسیب عمیق جسمی روانی اجتماعیست، بنابراین درمانش نیز جسمی روانی اجتماعیست،علتشناسی خطی باعث ساده سازی ماهیت عمیقا پیچیده اعتیاد میشه، در اعتیاد باید با بیمار کار کرد زیرا بیمار هم علتست هم معلول و هم درمان،گرچه تاثیر عوامل اجتماعی مهمه ولی درنهایت این اتفاق در فرده که رخ داده مرحبا بر باعث و بانی امر و مرحبا بر بیتفاوتی متولیان پیشگیری و درمان اعتیاد وقتی میگویند آسیبهای اجتماعی پاشنه آشیل شده است....

محمد رضا ابراهیمی

سلام چرا که نه. آدمها هر چه گرفتار تر باشند بی خطر تر می شن. به قول کیوسک یکی با ازدواج قرضی یکی با جنس خوب / یکی هم که وضعش خوب باشه مشکل خوش گذرونی داره که هم این ور آب و هم اون ور آب زمینه براش مهیاست. ما هم به اعتیاد وبلاگیمون می رسیم. کم خطر و دیر اثر[خنده]

انا

چه بده که روز آدم با این بو شروع بشه

امید

والا خوب , می دونم که همیشه ساز مخالفم اما ... پس آزادی چی میشه ؟ :) ... اونام حق دارن برای بدن خودشون تصمیم بگیرن ... تا موقعی که مزاحم کسی نشدن نمیشه دلیل عقل پسندی پیدا کرد ارشادشون ... در واقع هر چی در مورد مواد صادقه در مورد سیگار هم صادقه ... فقط شدت و ضعفش فرق داره ... همه میدونن سیگار مضره ولی میکشن , گور بابای این زندگی ! ... اکتشافات مولانا زکریای رازی هم به همین ترتیب ... خلاصه این اصلی ترین پارادوکسیه که جهان لیبرال باهاش رو به روئه ... مخصوصا الان که کاشف به عمل اومده که آقا اوباما در جوانی ماری باز خفنی بوده و هرکی که تو حلقه پک عمیق نمی گرفته رو تنبیه می کرده ! ... چه باید کرد ؟

قصه گو

نجات دهنده در گور نخفته اصلن به دنیا نیومده که بخواد بمیره. حالم بد شد آخه پسر من 12 سالشه.

محمد...

من فکر کردم الان از خوش آب و هواترین تپه در یک ساختمان پانصد ضلعی، داری زیبایی میبینی و بس...[سبز]

سفینه ی غزل

برای یکی مثل من که دو تا پسر داره و نه راه پیش نه راه پس... نه آینده ی روشنی نه گذشته ی قابل برگشتی.. دیدن و شنیدن این چیزا خیلی دلهره آوره.. روز و شبمون با کابوس آینده ی بچه هامون می گذره...کاش میشد در بی خبری مطلق بود نیک نیک جان..

آفتاب پرست

هوم. والا که همسن و سالای من که همه مشغولن بانو [زبان] ما اینجا کم میاییم نه اینکه نمی آییم ها ! درس و امتحان کمی مشغولمان کرده اما شما بیایید . البته خونه من کلا کم سر و صداست میدونی که [نیشخند] مستدام باشی رفیق. دلمان تنگ بود[چشمک]