دایی فرج

دایی فرج هفتاد و دو ساله است. این اواخر به سختی از روی صندلی بلند می شود. از این سو تا آن سوی اتاق یک ربع در راه است. با پیکر تکیده، موی سپید و خطوط پر از تلخ و شیرین چهره شبیه همه پدربزرگ هایی است که آدمی را بر بال نوستال های بغض آلود می نشانند. دشواریهای کهولت سن و بار سنگین به سامان رساندن دو پسر و روانه کردنشان به بلادخارجه توانی در جسم و جانش باقی نگداشته.
دایی فرج قهرمان است. او به همه مظاهر دگرگونی در زندگی، یک رودست جانانه زده و تکنولوژی روز را به نفع باورهای باطراوت فرهنگی و اعتقادی خود به خدمت می گیرد. امریکا نشینی فرزندان سبب شده دایی فرج، جفت پا بپرد وسط ابزارهای ارتباطی این روزگار. در فیس بوک عضو است. oovoo دارد و اسکایپ. با مسنجر هم بلد است کار کند.
رفته و بی مقدمه به مادر ریحانه گفته است خواهر چه نشستی که این دختر با لشکری دختر و پسر در فیسبوغ دوست است. تعدد این جماعت فدای سرت، سه تا پسر این میان هست که هرچه بررسی کرده ام با هیچ کدام از دوست های دیگرش مچوال فرند (دوست مشترک) نیستند. فردا خواستگار برای این دختر بیاید چه توضیحی داری بدهی؟
مادر ریحانه هم آشفته و پریشان دخترش را مورد عتاب و خطاب قرار داده که حالا چه کنیم با این رسوایی! برو این اجنبی ها را از پیج خودت پاک کن.
ریحانه اما آمده بود خانه ما و گله می کرد که این پیرمرد چرا سرجای خودش نمی نشیند.چقدر وقت گذاشته صد و هفده تا فرند مرا چک کند! آخر چه خبر است اسکایپ و اوو و مسنجر و فیس بوک همزمان. لامسب هر جا می روی on  است.
ریحان به مادرش گفته: مادر سی و دو سالم شده؛ تو خواستگار دیده ای تا به امروز که حالا رنگ از رخت پریده!
طفلی ریحان می ترسید دایی فرج را ریمو کند شر بشود. دیدیم خطر جدی است امکانات شبکه موصوف را بررسی کردیم و قرار شد ریحان دایی فرج را رستریکت کند.
وقتی در صورت دایی فرج دقیق می شوی، لطافت موهای سپیدش اشک تو را در نمی آورد بلکه یک جورایی مور مورت می شود. به خودت می آیی و سعی می کنی حواست را جمع کنی. دایی فرج همه جا on است.
----------------------------------------------------------------
ساعت زمین : روز  3 فروردین در جامعه بین الملل روز زمین نامگذاری شده است . بیش از یک میلیارد از مردم جهان در یک حرکت هماهنگ و نمادین به وقت ایران ازساعت 20.30 تا 21.30( که به ساعت زمین معروف است) چراغ های اضافه خود را به مدت 60 ثانیه خاموش می کنند تا سهمی داشته باشند در جلوگیری از گرم شدن کره زمین.

/ 33 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستاریان

سلام از اونایی هستش که رودست نمی خوره اما رودست زدنش هم اصلا جالب نیست! :)

منیر

یه پست دو کلومی نمیذاری نیکادلم ؟ بابا یه چیزی بگو دیگه . اینجوری که سکوت میکنی ... هیچی هر جور راحتی . باشه تو هم اینجوری ناز کن .

گودول

سلام

دایناسور

اصرار نکنید مشترک مورد نظر پاسخ نمی دهد[قهر]

بهداد

یه وقت توو رودرواسی گیر نکنیا

زنبور

یه نفر کامنت منو خورده!!!

میترا

وای که محشر مینویسی دختر. قلمت ....مرحبا. اگه اجازه بدی لینکت کنم؟

آنا

خیلی بامزه بود