آن یار کز او خانه ما جای پری بود...

من خیلی اجلاس سران دوست دارم. دوست دارم نه تنها سران که تهان هم هی بیایند تهران و بروند.
اولین بار است که نماد پرنده سفید صلح را بر در و دیوار شهرمان می بینم و شعارهایی که راجع به کوبیدن توی دهن هیچکس نیست بلکه راجع به آرامش و احترام و صلح برای همه است.
از آنجا که آدم سفر بازی هستم گمان کردم شاید این میهمانی کوچک در بهبود وضع روادید ما به سایر کشورها موثر باشد اما دیدم در این جماعت میهمان، خیلی هم کشور به درد بخوری برای ما وجود ندارد. از من بشنوید خیلی از اینها در کشورهاشان شهری شبیه به تهران ما هم ندارند و خیلی خوب است که بفهمند ما مشتی وحشی صحرا نشین نیستیم بلکه برج میلاد و تپه های سبز مدرس داریم و رستورانهای گردان و اتوبانهای ماکارونی. دور و بر خانه ما رنگ و رخ شهر تغییری نکرد، نه هرسی، نه زلم زیمبویی و نه هیچ چیز دیگر اما ظاهراً بعضی جاها سر و بر شهر صفایی داده شد و فرودگاه امام را بگویید که مطمئنم از بدو تاسیس تا به حال به اندازه این 5روز استفاده نشده بود.
واااای، نیروی انتظامی را بگو، مانتوهای نخی و آستین کوتاه و روسری پشت گردن بلامانع. به یکی از این پانصد میلیون ایست بازرسی رسیدیم، بنا به عادت خواستم این چهار تار مو را بچپانم زیر چارقد که همسی گفت تک ایت ایزی، الان موضوع مو نیست موضوع بمب است. می بینید سر سران که گرم باشد کاری به کار کسی ندارند.
و البته امان از 5روز علافی و شب نشینی با پال مال و مخلفات و فردا تا لنگ ظهر خوابیدن و امان از آلبوم جدید شادمهر که هی بخواند امان از تو و البته حالی که ابی به این آلبوم آخری داده است. از آن خوشی های منحصر به فرد تهران بود. برای همین چیزهاست که من اینقدر اجلاس سران دوست دارم. به هر حال برای ما اجلاس پرباری بود، از دو روز دیگر واقعاً جایشان در این شهر خالی است. دلمان برای همه اشان خیلی تنگ می شود.

/ 13 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آنا

سلام بر بانوی رها مهم اینه که خوش گذشته کاش بازم بیان 5 روز شمال با پسرک انگار رو ابرا بودم لذیذ بود حسابی

فرزانه

خدایش حفظ کناد ... گفتن از خودرو استفاده نکنید بیایید هر جا می خواید با هواپیما برید [نیشخند] نهنگ تو پینو کیو را یادت نیس ؟ جزیره ای کشورشون توش بوده همون نهنگه بوده حالا رفته یه جای دیگه

ققنوس خیس

خوشی های منحصر به فرد ناشی از سران و غبار هوا و این حرف ها منحصر به همان پایتخت نشینان است... ته ش را هم می خواهی برداری برای خودت؟؟ لااقل بگذرا تهان نصیب ما شود! [گل]

محمد...

خوش بحال شما ...کاشکی این چندین "نفر " که تو اجلاس بودند باز هم بیان تا بقیه "نفرات " محبور باشند مردم را حالی بدن[نیشخند]

قصه گو

ما که منتظر جلوس همان تهان هستیم (خداییش با این لغتت خیلی حال کردم) راستشو بگو تو مارکوپولو چرا موندی تهران؟ فقط به خاطر همسی؟

مهرگان

برای ما که سر و ته و میانه شان، اجلاس و نشست و حتا ایستاده ی شان هیچ توفیری نمیکرد. اما آمدیم و از تهران کمی خلوت تر لذت بردیم. خوشبختانه با وجود تعطیلی ، تئاتر و موزه و تورهای کوهنوردی و علایق دیگرمان برپا بودند...[مغرور]

کفتر چاهی

هر گنج سعادت كه خدا داد به تهران از يمن دعاي شب و ورد سحري بود [چشمک]

درخت ابدی

انگار همه تعطیل بودن غیر از ما که بدون جیره و مواجب رفتیم سر کار و از شهر پر از مامور لذت بردیم.

زنبور

برای کشور که سودی نداشت اما برای شما پربار بوده انگار. زنگ بزنید صدا و سیما درخواست کنید وقتشو بیشتر کنن. آخه خیلی موفق بوده!!!

میله بدون پرچم

سلام چند وقت نبودم کلی عقب افتادم یک لایک جانانه به کفتر چاهی [تایید]