کار فقط گوشه ای از زندگیست
ساعت ٧:٥۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ دی ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: روزنوشت ، خوشی های منحصر به فرد

دوست دارم بنویسم فقط به این دلیل که از نوشتن لذت می برم. باید تمام داستانهای با اهمیت و بی اهمیت هر روز را بنویسم.
امروز رئیسم بعد از یک سلسله فضولی و تفتیش عقاید در مورد اینکه  من از صدقه سر این ده دوازده سال کار به لحاظ مادی و مالی چه چیزهایی دارم ، اعلام نظر فرمودند: شما چون از لحاظ مالی مدیریت خوبی داری و علاقمند به کارهای اقتصادی هستی، اصلاً توی محیط کار جاه طلب نیستی. بعد آقای دکتری که دو متر آنورتر می نشیند را به من نشان داد و گفت : اینو ببین، فقط چندین میلیارد ملک داره  ولی تمام مدتی که پشت این میز نشسته خیالش پیش یه میز دیگه است.
خواستم بگویم : خفه شو اینها که پرسیدی ابداَ به جنابعالی و خرانی مشابه شما ربطی نداشت، در عوض گفتم: شما محبت دارید بنده شانس داشتن اساتید خوبی چون شما رو داشتم. (فکر کنید حقیقت ما چقدر رقت آور است) 
حتم دارم پیش خودش  راجع به من فکر می کرد این کارمند لاغر حتماً فقیر هم هست و بعد از این سوال و جوابها می تواند با پاره ای توصیه های هوشمندانه اقتصادی و مالی مرا به فیض برساند. تازه خودمانیم من همه چیز را لو ندادم.  در جو همین تعجب و کف کردگی بود که یکی از نبوغ های مالیش را با حالت پچ پچ برایم فاش کرد و من یقین حاصل کردم که در کله او و گریپ فروت به یک اندازه شانس یافتن مغز اقتصادی وجود دارد.
حالا اما فکر می کنم این جاه طلب نبودن بنده به لحاظ شغلی، در یک گفتمان خودمانی معنی اسکل بودن می دهد. حقیقتاً هم نوکر بی جیره و مواجب و سر به راهی هستم. البته با شخصیت هم هستم. یعنی شاید چیز اضافه ای نخواهم اما حفظ شان و شخصیتم در محل کار خیلی برایم مهم است. این وظیفه شناسی های تمام نشدنیم هیچ نفع مادی برایم نداشته اما برایم اعتبار و احترام به ارمغان آورده. حقیقت این است که پستها و رده های بالاتر سازمانی برایم پشیزی نمی ارزند. وقتی از محل کارم بیرون می آیم هیچ چیز آنجا برایم مهم نیست. با یک فیلم یا کتاب خوب تازه ی تازه می شوم و با یک سفر دلچسب دوباره متولد می شوم. آشپزی و خانه داری و سبزی خشک کردن و مربا پختن و آرایشگاه رفتن در مقیاس وزنی به اندازه انجام یی نقص یک مسئولیت حرفه ای  (شغلی) برایم رضایت خاطر ایجاد می کند و من از این بابت خیلی خوشحالم حتی اگر این نوعی اسکلیت*  باشد.  
-----------------------------------------------------------------------------------------
اسکلیت : اسکل بودن بر وزن عاشقیت